Fucsovics győzelemmel, Babos vereséggel kezdte az évet

2017. Január 03., Kedd 14:39

Babos Tímea Sencsenban kapott ki, míg Fucsovics Márton az ausztráliai Happy Valley-ben nyert.

Győzelemmel kezdte az évet a legjobban rangsorolt magyar férfi teniszező, Fucsovics Márton, aki sikerével bejutott a 16 közé az ausztráliai Happy Valley-ben zajló, 75 ezer dollár összdíjazású challengertornán.

A világranglista 158. helyén álló játékos – aki az év első Grand Slam-viadalára, az Australian Openre készül – a salvadori Marcelo Arevalóval (186.) csapott össze az első fordulóban, s három játszmában nyert.

Marci az első, 6:1-re megnyert játszma során négy ászt is ütött, és háromból két bréklabdáját kihasználta, ugyanakkor ellenfelét nem engedte bréklabdához jutni. A másodikban aztán 45-ről csak 50 százalékra javult az elsőszerva-mutatója, Alevaro pedig a háromból az egyik bréklabdáját kihasználva 6:3-mal egyenlített. A döntő szettben egy-egy brékkel nyitottak, majd a magyar teniszezőnek sikerült újra lépéselőnybe kerülnie, és bár 5:3-as vezetésnél 0-15-ről és 15-30-ról kellett kapaszkodnia, végül 6:1, 3:6, 6:3-ra nyerte meg az egy óra 35 percen át tartó mérkőzést.

Következő ellenfele a fehérorosz Ilja Ivaska (179.) lesz.

Párosban a belga Kimmer Coppejans oldalán két játszmában vereséget szenvedett az évnyitó ATP-challengertornán.

ATP, challenger
Happy Valley, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Fucsovics Márton (8.) – Arevalo (salvadori) 6:1, 3:6, 6:3

Páros, 1. forduló:

Gombos Norbert, Jan Satral (szlovákiai, cseh) – Kimmer Coppejans, Fucsovics Márton (belga, magyar) 7:6(1), 6:3

Az ötödik helyen kiemelt Babos Tímea búcsúzott a kínai Sencsenben zajló, 750 ezer dollár összdíjazású női keménypályás tenisztorna első fordulójában.

A világranglistán 28. magyar játékos hétfőn a WTA-rangsorban 140. Nina Sztojanoviccsal csapott össze, és az első szettben szerb ellenfele csak egy gémet nyert. A folytatásban a selejtezőből érkezett rivális magára talált, 7:5-re hozta a második játszmát, aztán a harmadikban 3:2-nél elvette Babos adogatását, majd egy újabb brékkel megnyerte a meccset. A találkozó 2 óra 2 percig tartott.

A 23 éves magyar teniszező várhatóan visszacsúszik a világranglistán, mivel tavaly elődöntőt vívott Sencsenben.

“Sajnos ez most nem sikerült. Nagyon jól kezdtem, majd a második szettben is rengeteg esélyem volt, de azokat elszúrtam. Vissza kell lendülni a meccsrutinba” – nyilatkozta honlapján Babos Tímea“Ez picit nekem is új helyzet, még soha nem telt el ilyen hosszú idő az előző év utolsó és az új szezon első mérkőzése között. Sokat dolgoztam a szünetben, biztosan lesz ennek eredménye. Főleg az első szettet figyelembe véve, hiszen akkor valóban jól teniszeztem” – tette hozzá a 23 éves magyar teniszező, aki várhatóan visszacsúszik a világranglistán, mivel tavaly elődöntőt vívott Sencsenben.

Az első fordulóban három játszmára kényszerült az első helyen kiemelt Agnieska Radwanska és a 2. kiemelt Simona Halep is.

Johanna Konta egy könnyed győzelemmel kezdett a török Caga Büyükakcay ellen. A magyar számrazású brit teniszezőnő következő ellenfele az amerikai Vania King lesz.

Konta személyében 33 év után végzett ismét a TOP10-ben év végén brit teniszezőnő, 1983-ban Jo Durie a világranglista 6. helyén zárta az évet.

A legnagyobb skalpot Kristyna Pliskova gyűjtötte be Sencsenben, aki szetthátrányból fordítva nyert a 6. helyen kiemelt Anastasia Sevastova ellen.

Kristyna iskertestvére Karolina Pliskova a Brisbane-i egymillió dollár összdíjazású torna első fordulójában a kazah Julija Putyincevát győzte le két szettben. Karolina következő ellenfele a szabadkártyás Donna Vekicet búcsúztató, a kvalifikációból érkezett Asia Muhammad lesz.

Az ausztrál tornán a 8. helyen kiemelt Roberta Vincimindhárom játszmája csak a rövidítésben dőlt el a “lucky loser” Katerina Bondarenko ellen. Három tie-breakből kettőt nyert meg Vinci.

A 7. helyen kiemelt Jelena Vesznyina három játszmában kapott ki Alize Cornet-től. A francia lány a döntő szett rövidítését 7-5-re nyerte meg, Cornet következő ellenfele az amerikai Christina McHale lesz.

Angelique Kerber (német, 1.) és Dominika Cibiulkova (szlovák, 2.) először csak a 2. fordulóban lép pályára.