A Szeged és a Veszprém is idegenben szerzett előnyt

A címvédő Kielce öt góllal kapott ki Montpellier-ben

2017. Március 28., Kedd 08:49

A MOL-Pick Szeged Dániában két, míg a Telekom Veszprém Horvátországban egy góllal győzött a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán.

A szegediek válogatott beállója, Bánhidi Bence kézsérülés miatt el sem utazott Dániába, és még az sem biztos, hogy a visszavágón pályára léphet. Szintén hiányzott a sérült kapus, Marin Sego.

Támadásban és védekezésben is pontatlan játékkal kezdte a találkozót a vendégcsapat, a spanyol kapus, José Manuel Sierra teljesítményére viszont nem lehetett panasz, de a dánok így is három góllal elhúztak (5-2). A 12. percben már másodszor állították ki a Szeged kulcsemberét, a svéd Jonas Källmant, de a társai is meglehetősen szabálytalanul kézilabdáztak.

A lendületesebben, hatékonyabban játszó hazaiak fokozatosan növelték a különbséget (10-4), és bár a hajrában öt és fél percig nem találtak a hálóba, a szünetben öt góllal vezettek (13-8).

Az első félidő végén a horvát Denis Bunticot is másodszor állították ki, a második felvonás elején pedig fejre irányuló ütésért azonnali piros lappal kizárták honfitársát, Alen Blazevicet, így a szegediek még nehezebb helyzetbe kerültek. Ennek ellenére a 37. percben felzárkóztak (16-14), mivel a korábbinál gyorsabban és pontosabban játszottak.

Csakhamar egyenlítenie is sikerült a vendégcsapatnak (19-19), és mivel a dánok a saját maguk által diktált tempóban elfáradtak, a Szeged az 54. percben – a meccs során először – átvette a vezetést (22-23), és jó hajrával végül két találattal győzött.

A Silkeborg – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Nikolaj Markussen volt nyolc góllal.

A visszavágót jövő vasárnap 17 órától rendezik.

A magyar válogatott Jamali Iman fehérorosz csapata, a Meskov Breszt házigazdaként egy góllal kikapott a német Flensburgtól. A balátlövő kétszer volt eredményes.

A mezőny másik magyar tagja, a Telekom Veszprém szombaton 23-22-re nyert a horvát PPD Zagreb vendégeként.

Férfi kézilabda BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Bjerringbro-Silkeborg – MOL-Pick Szeged 24-26 (13-8)
Silkeborg: Rasmussen -Kier, Nielsen 5, Seb. Skube 3, Knudsen 3, Markussen 7, Hundstrup 2. Csere: Thomsen,Orsted, Olsen, Lassen, R. Jensen 1, Klitgaard 2/2. Vezetőedző: Peter Bredsdorff-Larsen.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Gorbok 4, Källman 4, Blazevic, Gaber 1, Thiagus Petrus 1, Stas Skube 4. Csere: Balogh 6/3, Sostaric, Zubai, Obranovic, Buntic 3, Bodó 2, Pedro.   Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Zágrábban egy góllal nyert a Veszprém

A veszprémiek közül a betegség után lábadozó Ivan Sliskovic mellett Marko Kopljar, Ancsin Gábor és Blaz Blagotinsek hiányzott a keretből.

A hazaiak a hetedik percben dobták az első góljukat, de mivel jól védekeztek, a magyar együttes nem tudott előnyt kialakítani (1-1). Amikor az előző kiírásban BL-ezüstérmes veszprémiek elhúztak, Silvio Ivandija zágrábi vezetőedző időt kért (2-5), de csapata csak a félidő kétharmadánál tudta felvenni ellenfele lendületét (6-8). A magas színvonalú hajrában a vendégcsapat a svéd beálló, Andreas Nilsson, valamint a horvát kapus, Mirko Alilovic vezérletével megőrizte előnyét (10-12).

A második felvonást is jobban kezdte a Veszprém, de a rendkívül lelkesen kézilabdázó PPD Zagreb csakhamar egyenlített (13-13). A fordulópontot a 37. perc jelentette, ezután a házigazdák jó ideig nem tudtak betalálni, a keményen védekező és gyors ellenakciókat vezető magyar együttes pedig négygólos különbséget alakított ki (14-18).

Az izgalmas hajrában a horvátok az olimpiai és világbajnok Igor Vori irányításával felzárkóztak, de egyenlíteniük nem sikerült (22-23).

A zágrábiak legeredményesebb játékosa Josip Valcic és Domagoj Pavlovic volt egyformán négy találattal.

A visszavágót jövő szombaton, 17.30-tól rendezik Veszprémben.

Javier Sabaté: Élmény volt ebben az arénában játszani, nagyon korrekt fogadtatásban volt részünk. A védekezésünk kiváló volt, Mirko nagyszerű formában védett. A támadásainkat azonban lassan szőttük, emiatt csalódott vagyok. Ráadásul az utolsó tíz percben túl sok technikai hibát vétettünk. Zágrábban nyerni nagy siker, de csak egy gól az előnyünk, a párharcnak nincs vége.”

Mirko Alilovic: “Pontosan tudtunk, hogy mire számíthatunk Zágrábban. Kevés gólon szerettük volna tartani az ellenfelünket, amit sikerült is megvalósítanunk. Boldogok vagyunk a győzelem miatt, de a hibák fájóak, hiszen többször is esélyünk volt a nagyobb különbségű sikerre.”

PPD Zagreb (horvát) – Telekom Veszprém 22-23 (10-12)
Zagreb: Skok, Stevanovic (kapusok), Cingesar 1, Horvat 1, Jotic 1, Kontrec, Mandalinic 3, Markoski, Markovic 2, Miklavcic 1, Pavlovic 4, Sebetic 2, Susnja, J. Valcic 4, T. Valcic, Vori 3.
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Chema Rodriguez, Gajic 3, Gulyás, Ilics 2, Iváncsik, Lékai 2, Marguc 4, Nagy L. 1, Nilsson 3, Pálmarsson 1, Schuch, Sulic 4, Terzics, Ugalde 3. Edző: Xavi Sabaté.

Döntetlen a francia rangadón

A Paris Saint-Germain 26-26-os döntetlent játszott az ugyancsak francia HBC Nantes otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A BL honlapja szerint a mezőny legeredményesebb játékosa a párizsiak német balszélsője, Uwe Gensheimer volt hét találattal.

Dominik Klein (a képen) tíz másodperccel a vége előtt egyenlített ki.

A párharc visszavágóját jövő szombaton rendezik.

A továbbjutó a dán Bjerringbro/Silkeborg vagy a MOL-Pick Szeged együttesével játszik a negyeddöntőben.

Férfi kézilabda BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:

HBC Nantes – Paris Saint-Germain 26-26 (15-14)
Gól: Gurbindo Martinez 5, Balaguer Romeu 4, Nyokas 4, Tournat 4, Claire 3, Nyateu 3, Klein 2, Matulic 1, ill. Gensheimer 7, Mikkel Hansen 6, Remili 6, Luk aKarabatic 4, Abalo 2, Narcisse 1.

Montpellier HB (francia) – Vive Tauron Kielce (lengyel) 33-28 (14-16)
Gól: Jure Dolenec 8, Diego Simonet 8, Fabregas 6, Grebille 4, Bingo 3, Truchanovicius 3, Porte 1, ill. Karol Bielecki 6, Aguinagalde Akizu 5, Krzysztof Lijewski 4, Reichmann 4, Bombac 2, Strlek 2, Chrapkowski 1, Djukic 1, Jachiewski 1, Michal Jurecki 1, Zorman 1.

Forrás: MTI/Totalsport